Otwarcie sklepu IKEA w Lublinie

W  środę 23 sierpnia odbyło się oficjalne otwarcie pierwszego w Polsce wschodniej sklepu sieci IKEA. Nasz Zespół działał przy budowie lubelskiego obiektu pełniąc nadzór inwestorski wszystkich branż ….

Na uroczystym otwarciu pojawili się przedstawiciele IKEA Retail, władze miasta i regionu oraz oczywiście pierwsi Klienci. Sklep w Lublinie z powierzchnią użytkową ponad 30 000 m² jest drugim co do wielkości obiektem tej sieci w Polsce. Stanowi on część centrum handlowego, które w pełni do użytku zostanie oddane w listopadzie tego roku, a łącznie znajdzie się tam około 70 sklepów.

Nasza spółka także brała udział w budowie tego obiektu. Od października 2016 roku zespół inspektorów KKBud był odpowiedzialny za nadzór inwestorski w branży budowlanej, elektrycznej, sanitarnej wraz z  wentylacją, instalacją tryskaczową i hydrantową oraz branży drogowej. To już kolejne zlecenie realizowane przez naszą spółkę dla sieci IKEA, bowiem w roku 2013 do użytku oddany został sklep IKEA we Wrocławiu, na budowie którego pełniliśmy funkcję Construction Managera.